Harrasteliiga AHL 2017-2018

Ilmoittaudu harrastesäännöillä pelattavaan kiekkosarjaan !!!!

 

Kiitän kaikkien puolesta Marko Hiltusta pelien järjestämisesta menneinä vuosina!!

Toivotan tervetulleksi Antti Hakkaraisen uuteen vaativaan tehtävään.

 

Sovittuja asioita aikaisemmilta vuosilta tulevasta kaudesta:

- Ottelukohtainen maksu 90€/joukkue.

- Tehdään kaksi lohkoa ylempi/alempisarja.

- Joukkue voi perua riittävän ajoissa ottelun kerran syys ja kevätkaudella.

- Sarja alkaa 27.8.2017. 

- Yksi kiinteä pelivuoro Sunnuntaisin 16.45 - 17.45. Jatkossa toivottavasti vielä kaksi.

- Pelaajalista numeroineen toimitettava ja lisätävä uudet kauden edetessä.

- Tuomareilta/ tarkkailijalta tulleiden tietojen mukaan päätetään tarvittaissa sanktioista.

- Rehti pelitapa kunniaan. 

 

Ilmittautuminen sähköpostilla petri.itala@joenloka.fi

Liitä mukaan joukkueen vastuuhenkilön yhteystiedot/varahenkilön ja joukkueen pelaajaluettelo. Merkitse listaan pelaajan " taiteilijanimin". Pelaajalistaa voi täydentää myöhemmin.

Ilmoittautumisia vastaanottaa ja lisätietoja antaa myös:

Petri Itälä puh. 050 3100966 (Ps. Jos en vastaa laita tekstiviestinä)

Antti Hakkarainen peli vastaava, puh. 045 6718898

 

Harrasteliigan maksut voi suorittaa tilille: FI3151650720057892  Antipro. Maksut suoritettava etukäteen ennen pelejä. Viittenä: Joukkeen nimi tai jatkossa joukueen kiinteä viitenumero jolla aina maksetaan. (Voi maksaa kerralla useamman pelin) Harrastekiekon säännöt:

http://www.finhockey.fi/harraste/saannot/

 

Joukkeet: Kaikkien tulee varmistaa ilmoittautuminen!!!!!!!!

Kärki-Team: Tero Potkonen Puh. 0408316362  potko_89@hotmail.com

Jormalin Lämäri: Juha Tanskanen Puh. 0505067829

Pielisen Betoni :Timo Lukkarinen Puh. 0400 922159

Hc Mahat: Jarno Buljugi Puh. 0405333199  jarno.buljugin@telemail.fi

John Deere: Joni Turunen Puh. 041 4436119

Houli Divers /Muri : Juuso Oinonen Puh.0407768536  juuso.oinonen@gmail.com

Houli Divers/Muri : Jiri Jormakka  Puh.0503726578 jiri.jormakka@mail.com

IHH  : Aki Tervo  0405286146 aki.tervo@luukku.com

IHH : Anssi Raitala 0503016425 anssi.raitala@jns.fi

Lätkä Jätkät : Anssi Hyttinen 0443382052 toimisto@pumpputasoite.fi

Dynamo : Tomi Hiltunen 0400267801 tomi.hiltunen86@gmail.com

Eagles:  Atte Varis 0504632293 atte_ee@hotmail.com 

KolaGb / Eno: Mika Turunen 0405781556 turusmika82@gmail.com

KolaGb / Eno: Lassi Laukkanen 0503224734

Tupsukat / Lieksa: Tuomo Toivanen 0504941890 tuomo.toivanen@icloud.com

 

              

             JOUKKUEET KAUDELLA 2017 - 2018                          

            1 HOULI DIVERS/MURI                      7 JOHN DEERE

            2 HC MAHAT                                       8  PIELISEN BETONI

            3  KÄRKI TEAM                                   9 DYNAMO

            4 JORMALIN LÄMÄRI                        10 TUPSUKAT

            5  LÄTKÄ JÄTKÄT                              11 EAGLES

            6   IHH                                                 12 KOLAGB

                                                                       

  

#

Joukkue

 

O

V

T

H

TM/PM

P

1

Pielisen Betoni

 

11

11

 

 

79-20

22

2

Tupsukat/Lieksa

 

11

7

2

2

76-39

16

3

Hc Mahat

 

11

8

 

3

70-43

16

4

Houli Divers

 

11

7

1

3

76-50

15

5

Jormalin Lämäri

 

11

7

 

4

70-35

14

6

Lätkä Jätkät

 

11

7

 

4

54-36

14

7

IHH

 

11

5

1

5

57-62

11

8

KolaGb/Eno

 

11

2

1

7

24-65

7

9

Kärki Team

 

11

3

 

8

56-55

6

10

Dynamo

 

11

2

1

8

31-90

5

11

John Deere

 

11

2

 

9

28-89

4

12

Eagles

 

11

 

2

9

31-65

2

 
  

Pleijarit 2018

 

    

 

      

1. kierros

     

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

23.2.18

18:30

IHH-Dynamo

7-4

Antti Ha

Jyrki

2

24.2.18

16:30

Jormali-Eagles

10-7

Puru

Keno

3

24.2.18

17:45

Lätkäjätkä-John Deere

3-1

Antti Ha

Esa

4

25.2.18

16:45

KolaGb-Kärki Team

1-5

Puru

Jari

    
  

 

2. kierros

     

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

16.3.18

18:30

Jormalin Lämäri-Houli Divers

4-4

Kimmo

Lepi

2

17.3.18

13:30

Pibe-Kärki Team

1-6

Pete

Tiina

3

23.3.18

18:30

Houli Divers-Jormalin Lämäri

4-3

Antti Ha

Lepi

4

25.3.18

15:30

Hc Mahat-Lätkäjätkät

7-2

Pete

Lepi

5

25.3.18

16:45

Kärki Team-Pibe

5-5

Pete

Tiina

6

25.3.18

18:00

IHH-Tupsukat

7-6

Antti Ha/Tiki

Tiina

7

27.3.18

18:15

Lätkäjätkät-Hc Mahat

1-2

Teemu/Kirjuri

Keno

8

29.3.18

18:15

Tupsukat-IHH

6-1

AnttiHa/Teemu

Marko

 

 

      

Lopputurnaus

     

Houli Divers

     

Kärki Team

     

Hc Mahat

     

Tupsukat

     
       

Lopputurnaus

     

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

7.4.18

10:00

Hc Mahat - Houli Divers

 

 

 

2

7.4.18

11:15

Tupsukat - Kärki Team

 

 

 

3

7.4.18

12:30

Pronssi

 

 

 

4

7.4.18

14:00

Finaali

 

 

 

 

4-2 Hc Mahat - Houli Divers

 
   

6:13

0-1

#21 Ville Partanen

16:02

2MIN Houli

#21 Ville Partanen, Estevä Koukku

16:16

1-1

#90 Aki Simonen YV

17:57

1-2

#53 Marko Mönkkönen

   

29:55

2MIN Mahat

#47 Perttu Myller, Koukkaaminen

32:12

2-2

#90 Aki Simonen

32:58

3-2

#90 Aki Simonen

39:33

4-2

#90 Aki Simonen

 

2-1 Tupsukat - Kärki Team

 
   

3:23

1-0

#20 Mikko Veteli

18:53

2MIN Tupsukat

#2 Jonne Turpeinen

   

31:08

1-1

#99 Aleksi Oinonen

31:27

2-1

#25 Heikki Kaiholehto

39:47

2MIN

#25 Heikki Kaiholehto

 

Pronssiottelu

 
   

4-8 Kärki Team - Houli Divers

 
   

0:18

1-0

#3 Heikki Sallinen

4:54

2-0

#? Tommi Heikkinen

6:30

2MIN

#3 Heikki Sallinen, Koukkaaminen

8:42

5MIN

#20 Marko Kiiskinen, Korkea maila

14:17

3-0

#88 Janne Voutilainen

17:11

3-1

#53 Marko Mönkkönen

   

21:01

3-2

#90 Jarkko Simonen

21:19

3-3

#62 Jiri Jormakka

23:48

2MIN

#36 Juuso Oinonen, Kampitus

23:48

2MIN

#10 Mummo, Käytösrangaistus

25:02

3-4

#22 Toni Heikkinen

26:04

2MIN

#89 Sami Kettunen, Kampitus

31:41

2MIN

#62 Jiri Jormakka, Poikittainen

32:34

3-5

#22 Toni Heikkinen

33:56

2MIN

#49 Lari Turunen, Koukkaaminen

35:57

3-6

#53 Marko Mönkkönen

37:45

3-7

#80 Antti Väänänen

38:08

4-7

#88 Janne Voutilainen

38:54

5MIN

#? Tommi Heikkinen, Väkivaltaisuus

39:34

4-8

#32 Ossi Karhunen

Finaali

  
   

3-1 Hc Mahat - Tupsukat

 
   

14:56

1-0

#47 Perttu Myller

17:33

2MIN

#2 Jonne Turpeinen, Koukkaus

   

30:15

2MIN

#12 Henri Kettunen

30:24

2-0

#25 Janne Mäkihonko

37:10

2-1

#15 Mikko Kärki

38:23

3-1

#90 Aki Simonen

 

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

27.8.17

16:45

KolaGb-Eagles

4-1

Puru

Keno

2

1.9.17

18:30

Houli Divers-Lätkäjätkät

5-2

Mökö

Marko

3

2.9.17

13:30

Dynamo-Tupsukat

2-12

Kimmo

Antti Ha

4

3.9.17

16:45

Jormalin Lämäri-Kärki Team

9-4

Mökö

Marko

5

5.9.17

19:30

Hc Mahat-Pibe

3-10

Pete

Sarkki

6

8.9.17

18:30

IHH-John Deere

2-3

Pete

Mika

7

9.9.17

14:45

KolaGb-Lätkäjätkät

0-7

Pete

Pete2

8

10.9.17

14:15

Dynamo-Eagles

2-2

Pete

Mika

9

10.9.17

16:45

Tupsukat-Jormalin Lämäri

2-3

Pete

Jyrki

10

12.9.17

19:30

Houli Divers-Dynamo

12-4

Eetu

Mika

11

15.9.17

18:30

Eagles-John Deere

1-5

Kimmo

Lepi

12

17.9.17

16:45

Kärki Team-HC Mahat

3-5

Puru

Keno

13

22.9.17

18:30

Pibe-IHH

7-2

Pete

Jari

14

24.9.17

16:45

Lätkäjätkät-Jormalin Lämäri

4-3

Kimmo

Lepi

15

29.9.17

18:30

KolaGb-Houli Divers

1-10

Antti Ha

Antti He

16

30.9.17

12:15

Tupsukat-Kärki Team

7-5

Pide

Jyrki

17

30.9.17

13:30

HC Mahat-IHH

4-6

Pide

Sarkki

18

1.10.17

14:15

Eagles-Lätkäjätkät

4-5

Teemu/Kirjuri

Marko

19

1.10.17

16:45

Dynamo-Jormalin Lämäri

0-12

Teemu

Marko

20

1.10.17

18:00

John Deere-Pibe

1-9

Pete

Marko

21

6.10.17

18:30

IHH-Dynamo

7-3

Kimmo

Sami K

22

8.10.17

16:45

KolaGb-Kärki Team

4-3

Räski / Pete

Jyrki

23

13.10.17

18:30

IHH-Eagles

9-4

Pete

Mika

24

14.10.17

13:30

Tupsukat-John Deere

9-2

Antti Ha

Mika

25

15.10.17

16:45

KolaGb-Jormalin Lämäri

0-10

Pete

Mika

26

21.10.17

12:15

Tupsukat-Eagles

3-3

Puru/Keno

Lepi

27

26.10.17

18:15

Houli Divers-Pibe

1-6

Pete

Marko

28

27.10.17

18:30

IHH-Jormalin Lämäri

7-3

Pete

Mika

29

28.10.17

13:30

John Deere-Lätkäjätkät

1-11

Mökö

Mika

30

29.10.17

16:45

Tupsukat-KolaGb

6-2

Teemu

Mika

31

3.11.17

18:30

Pibe-Dynamo

7-1

Pete

Sarkki

32

5.11.17

16:45

Hc Mahat-Houli Divers

8-2

Kimmo

Mika

33

10.11.17

18:30

IHH-Lätkäjätkät

3-7

Antti Ha

Sami K

34

11.11.17

13:30

Hc Mahat-John Deere

7-4

Mökö

Marko

35

11.11.17

14:45

Kärki Team-Eagles

11-2

Mökö

Marko

36

17.11.17

18:30

Tupsukat-Houli Divers

6-6

Antti He

Keno

37

18.11.17

12:45

Hc Mahat-Jormalin Lämäri

3-1

Puru

Sami K

38

19.11.17

16:45

John Deere-Houli Divers

3-14

Kimmo

Mika

39

19.11.17

18:00

Pibe-Kärki Team

10-1

Pete

Mika

40

26.11.17

16:45

KolaGb-Dynamo

1-4

Pete

Mika

41

1.12.17

18.30

Pibe-Eagles

5-3

Eetu

Mika

42

8.12.17

18:30

Tupsukat-IHH

13-5

Antti Ha

Keno

43

9.12.17

13:30

Kärki Team-John Deere

9-2

Antti Ha

Marko

44

9.12.17

14:45

Lätkäjätkät-Hc Mahat

4-5

Antti Ha

Marko

45

15.12.17

18:30

Jormalin Lämäri-Houli Divers

9-3

Kimmo

Mika

46

17.12.17

16:45

Dynamo-Kärki Team

1-9

Teemu

Tiina

47

5.1.18

18:30

Pibe-Lätkäjätkät

5-1

Eetu

Marko

48

7.1.18

16:45

KolaGb-Hc Mahat

0-8

Teemu/Kirjuri

Antti He

49

12.1.18

18:30

IHH-Houli Divers

5-8

AnttiHa/Mäksä

Jyrki

50

13.1.18

13:30

John Deere-Dynamo

3-10

Tiki

Sarkki

51

13.1.18

14:45

Eagles-Jormali Lämäri

4-7

Pide

Sarkki

52

14.1.18

16:45

Tupsukat-Lätkäjätkät

7-1

Könönen

Teemu

53

19.1.18

18:30

Tupsukat-Hc Mahat

6-4

Kimmo

Keno

54

20.1.18

13:30

Houli Divers-Eagles

7-3

Kimmo

Sami K

55

20.1.18

14:45

KolaGb-IHH

6-6

Kimmo

Sami K

56

21.1.18

16:45

Kärki Team-Lätkäjätkät

2-4

Teemu/Räski

Timo J

57

26.1.18

18:30

John Deere-Jormalin Lämäri

1-12

Antti He

Antti Ha

58

27.1.18

13:15

Dynamo-Hc Mahat

3-17

Tiki

Sarkki

59

2.2.18

18:30

Pibe-KolaGb

7-1

Tiki

Tiina

60

4.2.18

16:45

Kärki Team-Houli Divers

3-8

Antti Ha

Lepi

61

9.2.18

18:30

Pibe-Jormalin Lämäri

7-1

Pete

Tiina

62

11.2.18

16:45

Eagles-Hc Mahat

4-7

Pete

Juuso

63

16.2.18

18:30

Dynamo-Lätkäjätkät

1-8

Kimmo

Marko

64

18.2.18

16:45

KolaGb-John Deere

5-3

Pete

Juuso

65

18.2.18

18:00

Pibe-Tupsukat

6-5

Pete

Juuso

66

20.2.18

18:15

IHH-Kärki Team

5-4

AnttiHa/Teemu

Timo J