Harrasteliiga AHL 2018-2019

 

Ilmoittaudu harrastesäännöillä pelattavaan kiekkosarjaan !!!!

  

Sovittuja asioita aikaisemmilta vuosilta tulevasta kaudesta:

- Ottelukohtainen maksu 95€/joukkue.

- Tehdään kaksi lohkoa ylempi/alempisarja.

- Joukkue voi perua riittävän ajoissa ottelun kerran syys ja kevätkaudella.

- Sarja alkaa 2.9.2018. 

- Kaksi kiinteää pelivuoroa sunnuntaisin 14.15 ja 15.30 ja satunnaisia pelejä lauantaisin.

- Pelaajalista numeroineen toimitettava ja lisätävä uudet kauden edetessä.

- Tuomareilta/ tarkkailijalta tulleiden tietojen mukaan päätetään tarvittaissa sanktioista.

- Rehti pelitapa kunniaan. 

 

Ilmoittautuminen sähköpostilla petri.itala@joenloka.fi

Liitä mukaan joukkueen vastuuhenkilön yhteystiedot/varahenkilön ja joukkueen pelaajaluettelo. Merkitse listaan pelaajan " taiteilijanimin". Pelaajalistaa voi täydentää myöhemmin.

Ilmoittautumisia vastaanottaa ja lisätietoja antaa myös:

Petri Itälä puh. 050 3100966 (Ps. Jos en vastaa laita tekstiviestinä)

Antti Hakkarainen peli vastaava, puh. 045 6718898

 

Harrasteliigan maksut voi suorittaa tilille: FI3151650720057892  Antipro. Maksut suoritettava etukäteen ennen pelejä. Viittenä: Joukkeen nimi tai jatkossa joukueen kiinteä viitenumero jolla aina maksetaan. (Voi maksaa kerralla useamman pelin) Harrastekiekon säännöt:

http://www.finhockey.fi/harraste/saannot/

 

Joukkeet: Kaikkien tulee varmistaa ilmoittautuminen!!!!!!!!

 

Kärki-Team: Tero Potkonen Puh. 0408316362  potko_89@hotmail.com

Jormalin Lämäri: Juha Tanskanen Puh. 0505067829

Pielisen Betoni:Timo Lukkarinen Puh. 0400 922159

Hc Mahat: Jarno Buljugi Puh. 0405333199  jarno.buljugin@telemail.fi

John Deere: Joni Turunen Puh. 041 4436119

Houli Divers /Muri: Juuso Oinonen Puh.0407768536  juuso.oinonen@gmail.com

Houli Divers/Muri: Jiri Jormakka  Puh.0503726578 jiri.jormakka@mail.com

IHH: Aki Tervo  0405286146 aki.tervo@luukku.com

IHH: Anssi Raitala 0503016425 anssi.raitala@jns.fi

Lätkä Jätkät: Anssi Hyttinen 0443382052 toimisto@pumpputasoite.fi

Dynamo : Tomi Hiltunen 0400267801 tomi.hiltunen86@gmail.com

Eagles:  Atte Varis 0504632293 atte_ee@hotmail.com 

KolaGb: Mika Turunen 0405781556 turusmika82@gmail.com

KolaGb: Lassi Laukkanen 0503224734

Tupsukat: Tuomo Toivanen 0504941890 tuomo.toivanen@icloud.com

Puukädet: Joni Tikka 0442049723

 

 

Sarjataulukko / Otteluohjelma

 

Ylempi

       

#

Joukkue

 

O

V

T

H

TM/PM

P

1

Houli Divers

 

5

5

 

 

35-15

10

2

Puukädet

 

4

2

1

1

24-18

5

3

Hc Mahat

 

4

2

1

1

22-16

5

4

Tupsukat

 

4

1

1

2

21-16

3

5

Jormalin Lämäri

 

4

1

1

2

13-14

3

6

Pielisen Betoni

 

3

1

 

2

13-26

2

7

Lätkä Jätkät

 

4

 

 

4

8-31

0

 

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

8.9.18

16:30

Puukädet-Jormalin Lämäri

4-4

AnttiHa

Teemu

2

9.9.18

15:30

Houli Divers-Lätkäjätkät

6-3

Puru

Markus

3

9.9.18

16:45

HC Mahat-Tupsukat

3-3

Puru

Markus

4

23.9.18

15:30

Jormalin Lämäri-Houli Divers

2-5

Tiki

Keno

5

23.9.18

16:45

Lätkäjätkät-Tupsukat

0-9

Tiki

Keno

6

30.9.18

16:45

Jormalin Lämäri-Lätkäjätkät

6-3

AH/Pete

Mökö

7

30.9.18

18:00

Pibe-Puukädet

1-10

Pete

Sarkki

8

6.10.18

18:30

Hc Mahat-Pibe

14-2

Mäksät

Tiina

9

7.10.18

16:45

Houli Divers-Tupsukat

6-4

Pete

Jyrki

10

27.10.18

15:15

Tupsukat-Puukädet

5-7

AnttiHa

Keno

11

28.10.18

14:15

Houli Divers-HC Mahat

10-3

Pete

Hugo

12

18.11.18

15:30

Jormalin Lämäri-HC Mahat

1-2

Pete

Mökö

13

25.11.18

14:00

Pibe-Lätkäjätkät

10-2

Mäksä sr

Mikko

14

25.11.18

16:45

Puukädet-Houli Divers

3-8

AnttiHa

Räski

15

9.12.18

15:15

Jormalin Lämäri-Tupsukat

0-0

 

 

 

Alempi

       

#

Joukkue

 

O

V

T

H

TM/PM

P

1

Penalti Kings

 

4

3

1

 

20-12

7

2

John Deere

 

4

2

1

1

22-21

5

3

IHH

 

4

2

 

2

20-16

4

4

KolaGb

 

5

2

 

3

27-25

4

5

Dynamo

 

5

2

 

3

25-24

4

6

Eagles

 

4

1

 

3

12-28

2

 

O

PVM

KLO

OT

TULOS

TUOMARI

KELLO

1

2.9.18

15:30

KolaGb-Eagles

12-2

Pete

Tiina

2

2.9.18

16:45

Dynamo-John Deere

7-8

Pete

Jyrki

3

16.9.18

15:30

Penalti Kings-John Deere

5-5

Pete

AnttiHa

4

16.9.18

16:45

KolaGb-Dynamo

3-6

Pete

AnttiHa

5

30.9.18

15:30

Dynamo-Penalti Kings

2-5

AnttiHa

Mökö

6

7.10.18

15:30

John Deere-KolaGb

4-5

Pete

Jyrki

7

14.10.18

16:45

Eagles-Dynamo

4-3

Puru

Keno

8

20.10.18

16:30

IHH-Eagles

8-2

AnttiHa

Antti He

9

28.10.18

15:30

Penalti Kings-IHH

3-2

Pete

Jyrki

10

4.11.18

15:30

KolaGb-IHH

4-6

AnttiHa

Keno

11

25.11.18

15:15

John Deere-Eagles

5-4

AnttiHa

Räski

12

2.12.18

14:00

IHH-Dynamo

4-7

AnttiHa

Sami K

13

2.12.18

15:15

Penalti Kings-KolaGb

7-3

AnttiHa

Sami K

14

9.12.18

14:00

Eagles-Penalti Kings

0-0